Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
sobota, 27 marzec 2021 19:27

Ogłoszenia Parafialne. Niedziela Palmowa 28.03.2021

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 Głos)
  1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową zaczynamy Wielki Tydzień. Natomiast od czwartku tzw. Święte Triduum Paschalne. Całe Triduum stanowi jedno wielkie chrześcijańskie święto, którego szczytem jest Noc Zmartwychwstania Chrystusa.

 

  1. Z powodu epidemii od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będziemy liczyć wiernych wchodzących do kościoła, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu od siebie, zawsze będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.

 

  1. Zachęcam do korzystania z licznych transmisji telewizyjnych i radiowych, których w mediach nie brakuje. Nie będzie internetowej transmisji z naszego kościoła z powodu ograniczeń technicznych, w mediach są one o wiele lepszej jakości, a przede wszystkim umożliwiają lepszy w nich udział.

 

  1. W Wielki piątek obowiązuje wszystkich post ścisły, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zalecana jest aż do Wigilii Paschalnej. Adoracja krzyża św. będzie wyłącznie przez przyklęknięcie, lub pokłon, (nie całujemy krzyża).

 

  1. W Wielką Sobotę będzie adoracja Najświętszego sakramentu w Bożym Grobie, ale i tu obowiązuje ograniczenie do 60 osób. Adoracja od 9 00 do 17 00.

 

  1. Poświęcenia pokarmów będzie w W. Sobotę o 11 00; o 12 00 i o 14 00 na zewnątrz kościoła, bardzo proszę aby zachować dystans między sobą. Kapłan przejdzie wokół kościoła.

 

  1. Okazji do sakramentu pokuty w poniedziałek, wtorek i środę od 16 00 do 18 00, zachować należy dystans w kolejce, przynajmniej 1,5 m od siebie; również w konfesjonale należy mieć nałożoną maseczkę.

 

  1. Pomimo trudnego czasu, który przeżywamy, starajmy się trwać blisko Boga i powierzać Mu wszystkie nasze trudne ludzkie sprawy.
Wyświetlony 276 razy