niedziela, 31 maj 2020 09:35

Ograniczenie dyspensy od obowiązku niedzielnego

Od soboty ( 30.05) przestało obowiązywać ograniczenie w liczbie wiernych w czasie liturgii. Wierni jednak powinni zachować w kościele dystans, a także używać maseczek. Na jakiś czas pozostaje jeszcze msza św. o 17 00 w niedzielę.

Biskup Opolski znióśł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne (por. pkt. 1 dekretu). Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem (por. pkt. 2)

Wyświetlony 306 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 czerwiec 2020 09:26