Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
niedziela, 12 styczeń 2020 21:47

FATIMA - LIZBONA - PORTO - COIMBRA - BATALHA - ALCOBAÇA - TOMAR - OBIDÓS - NAZARE - AVEIRO 18 – 25 września 2020

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LOT BEZPOŚREDNI  z  KRAKOWA do PORTO

1 dzień: 18.09.2020 – piątek: zbiórka Uczestników na lotnisku w Krakowie – Balicach /wcześniejsza odprawa online przez BTZ PTTK/. Spotkanie z pilotem grupy o godzinie 10.30 w Hali Odlotów. Odprawa bagażowa i bezpieczeństwa. Wylot liniami Ryanair o godzinie 12.00. Lądowanie na lotnisku Francisco Sa Carneiro w PORTO około godziny 14.45 czasu  lokalnego i przejazd wynajętym autokarem do centrum. Chwila czasu wolnego na kawę i  przekąskę. Spacer w historycznej części miasta, obejmujący wizytę na Placu Cordoaria, gdzie znajdują się: słynna wieża i kościół Kleryków, Portugalskie Centrum Fotografii ze swoją więzienną historią, budynek rektoratu Uniwersytetu Porto, plac Lwów, kościół Karmelitów z mozaikową ścianą wykonaną z dekoracyjnej płytki ceramicznej. Przejście do Placu Wolności - serca miasta oraz wizyta na dworcu kolejowym São Bento, wizyta na Placu katedralnym z wizytą w Katedrze, zwiedzanie wnętrza kościóła św. Franciszka, spacer nadbrzeżem w starej dzielnicy Ribeira na zorganizowaną kolację trzydaniową z winem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

 

2 dzień: po śniadaniu, wykwaterowanie, i przejazd wzdłuż nabrzeża Oceanu Atlantyckiego do przystani w VILA NOVA DE GAIA, rejs zabytkową łodzią po rzece Douro i odwiedziny w wytwórni Porto wraz z degustacją wina porto. Czas wolny na szybki lunch i zakup pamiątek Około 13.30  wyjazd do COIMBRY - dawnej stolicy Portugalii. Miasto związane z kultem św. Elżbiety Portugalskiej;  spacer po najstarszej dzielnicy miasta rozpoczynający się wizytą na dziedzińcu najstarszego Uniwersytetu w Portugalii z XIII w, w kierunku Katedry Starej Se Velha z XII i głównego placu miasta. W drodze do hotelu, jeśli czas na to pozwoli wizyta w  Izbie Pamięci Siosty Łucji w klasztorze Karmelitek, w którym mieszkała s. Łucja Wizjonerka. Przejazd do hotelu w FATIMIE, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

 

3 dzień: po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w FATIMIE. Wizyta w Muzeum Cudu Fatimskiego z prezentacją multimedialną dostępną również w języku polskim. Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Pastuszków, kaplica objawień, Bazylika Mniejsza Trójcy Przenajświętszej. Po południu Droga Krzyżowa - przejście do Aljustrel, następnie zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Powrót do hotelu, czas wolny oraz obiadokolacja. Godzina 21.30 -  różaniec oraz procesja. 

 

4 dzień: po śniadaniu wyjazd do BATALHA - zwiedzanie monastyru de Santa da Victoria (MB Zwycięskiej wpisany na listę Unesco), oraz  ALCOBAÇY – opactwa Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich. Następnie słynny Kompleks klasztorny Zakonu Chrystusa w TOMAR – tajemniczy klasztor założony przez Templariuszy. Powrót do FATIMY, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji, nocleg.

 

5 dzień: po śniadaniu przejazd do stolicy Portugalii i zwiedzanie centrum  LIZBONY, obejmujące najstarszą części miasta Alfamę, gdzie znajduje się Katedra Lizbońska i Sanktuarium św. Antoniego. Tu możliwość celebracji Mszy św. Następnie zwiedzanie oświeceniowej części miasta Baixa i Placu Rossio. Dzielnica Belem z Pomnikiem Odkrywców i Klasztorem Hieronimitów. Powrót do hotelu w FATIMIE, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji, nocleg.

 

6 dzień: po śniadaniu przejazd   do urokliwego średniowiecznego miasteczka OBIDÓS, krótki spacer po historycznym centrum oraz dla chętnych skosztowanie słynnej regionalnej wiśnióweczki podawanej w czekoladowych kieliszkach. Następnie przejazd do NAZARE – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senhora da Nazare, czas wolny przy jednej z najpiękniejszych plaż w Portugalii. Powrót do FATIMY i obiadokolacja w hotelu. Nabożeństwo wieczorne.

 

7 dzień: po śniadaniu śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do portugalskiej Wenecji. Zwiedzanie uroczego centrum AVEIRO podczas godzinnego rejsu portugalską gondolą naturalnymi kanałami miasta. Po rejsie czas wolny kawę i zakup naturalnie pozyskiwanej soli morskiej oraz lokalnych słodkości zwanych miękkimi jajeczkami. Przejazd na pobliskie plaże Srebrego Wybrzeża, odpoczynek podczas czasu wolnego w Costa Nova. Przejazd do hotelu w Gaia /Porto na obiadokolację i nocleg.

 

8 dzień: 25.09.2020 – piątek: o godzinie 05.00 wykwaterowanie, odbiór śniadania w lunch boxach (w postaci suchego prowiantu) i przejazd autokarem na  lotnisko w PORTO. Odprawa i wylot do Krakowa o godzinie 07.00 Przylot do Balic o godzinie 11.35 czasu lokalnego.

 

Cena: 3500 zł – przy grupie min. 35 os.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- przelot  liniami lotniczymi Ryanair, bagaż rejestrowany 20 kg
- 7 noclegów w Hotelach ***,  pokoje 2,3 osobowe z łazienkami

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji

- transfery autokarowe: Lotnisko – Hotel – Lotnisko

- autokar na całą trasę - z 1 kierowcą do realizacji wycieczek zgodnie z programem
- opieka pilota - przewodnika

- ubezpieczenie KL, NNW z chorobami przewlekłymi, bagaż

- Fundusz Turystyczny i podatek VAT

Uwaga:

Sugerowane kieszonkowe na wydatki związane z realizacją programu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, taksę klimatyczną/turystyczną, rejsy w Porto i Aveiro, lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki dla kierowcy: około 110 – 120 euro. Płatne w Portugalii

 

ZAPISY: do 15 lutego 2020 lub do wyczerpania miejsc 

  • przy zapisie konieczna zaliczka na bilet lotniczy w wysokości 1000 zł /os.

Uwaga - bilety lotnicze nie podlegają zwrotowi. Można wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

  • dopłata do całości kosztów na min. 30 dni przed wyjazdem.

 

Propozycja programu ramowego. Kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom.

Czas przelotu na trasie Kraków – Porto: około 3h35 – 3h45

2 noclegi w Hotelu w Porto/okolicy – pierwszy i ostatni

Wyświetlony 670 razy