Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
sobota, 13 kwiecień 2019 15:44

Niedziela Palmowa i Wielki Tydzień Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

plamowa1. Dzisiejszą Niedzielą Palmowa zaczynamy Wielki Tydzień. Natomiast od czwartku tzw. Święte Triduum Paschalne. Całe Triduum stanowi jedno chrześcijańskie święto którego szczytem jest Noc Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam do udział we wszystkich nabożeństwach tego świętego czasu. Na uroczystą Wigilię Paschalną przynosimy ze sobą świece z okapnikiem, taką świecę będzie tez można kupić przed liturgią w ceni 5 zł.
2.W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich post ścisły, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zalecana jest aż do Wigilii Paschalnej.
3. Ofiary składane przy Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymania kościołów w Ziemi Świętej.
4. Adoracja ciemnicy w W. Czwartek i przy Bożym Grobie w W. Piątek do godziny 21.00. W Wielką Sobotę zakończenie adoracji o godzinie 17.00. W tym dniu po zakończeniu proszę chętnych do sprzątania kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania.
5. Okazja do spowiedzi w niedzielę od 14.00 do 17.00. W poniedziałek i we wtorek od 16.00 do 18.00. Nie będzie już spowiedzi w Świętego Triduum chyba ,że w wyjątkowych sytuacjach ktoś indywidualnie poprosi. Można również skorzystać z tzw. Nocy konfesjonałów w parafiach w Raciborzu. Plan znajduje się w gablotce na zewnątrz kościoła.
6. We wtorek po mszy wieczornej zapraszam na krótkie spotkanie młodzież do bierzmowania z klas III.
7.Dziś po mszach św. Można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

Wyświetlony 1290 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 kwiecień 2019 15:44
Więcej w tej kategorii: Wielki Post 2019 »