Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
wtorek, 26 styczeń 2016 12:58

Pielgrzymka do Rumunii "Na styku kultur i religii" 07.09 do 15.09 2016 Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ORADEA – DEVA – HUNEDOARA – ALBA JULIA – BRASZOW – POIANA BRASOV – PREJMER – HARMAN – BRAN – BUKARESZT – TARGOVISTE – CURTEA DE ARGES – SYBIN –RASNOV-  MEDIAS – SIGHISOARA – MONASTYR COZIA - HUEDIN

Aby przeczytać szczegółowy program kliknij więcej

Program:  
1 dzień. Wyjazd  o godzinie 6.00 Przejazd przez Słowację i Węgry. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Oradea w Rumunii – spacer po przepięknej secesyjnej starówce: prawosławna Cerkiew pod Księżycem, kościół św. Władysława, Pałac Biskupów Greckokatolickich, Pałac ”Czarny Orzeł”, Synagoga Neologów, kościół kalwiński i ruteńska cerkiew unicka, największa barokowa budowla Transylwanii – Katedra, Korytarz Armat i in. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień. Po śniadaniu, wykwaterowanie i  przejazd malowniczą trasą przez Góry Apuseni w głąb Transylwanii. Przejazd przez Devę  - krótkie zwiedzanie przepięknie położonej nad Maruszą /wzmiankowaną już przez Herodota/ miejscowości z górującą fortecą – cytadelą. Spacer po Starówce: Curia Magna – rezydencja książąt siedmiogrodzkich, pomnik króla Decebala – ostatniego władcy Daków, kościół i klasztor Franciszkanów, kościół reformowany – związany z „Węgierskim Lutrem”. Przejazd do Hunedoary i zwiedzanie najpiękniejszego gotyckiego zamku Transylwanii. Jego pomniejszona kopia – Zamek Vajdahunyad, znajduje się w Parku Miejskim w Budapeszcie. Ten potężny i niezwykle malowniczy kompleks obronny jest związany z postacią Jana Hunyadiego – jednej z najważniejszych postaci wschodnioeuropejskiego średniowiecza. W godzinach południowych przejazd do Alba Iulia i zwiedzanie Cytadeli /najwspanialsze założenie militarne w typie Vaubenowskim – doskonale zachowane/ w dawnej stolicy Siedmiogrodu: Katedra św. Michała /sarkofag królowej Izabeli Jagiellonki – siostry Zygmunta Augusta, królowej Węgier/, pomnik Michała Walecznego, Sobór Koronacyjny i Pałac Książęcy, Pałac Biskupi, Sala Zjednoczenia. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień. Po śniadaniu wykwaterowanie i  przejazd trasą wiodącą wzdłuż Gór Fogaraskich  do Braszowa /jedno z najpiękniejszych, otoczonych wysokimi szczytami górskimi, miast Rumunii/ i zwiedzanie zabytkowej starówki: rynek z ratuszem, sukiennice, Czarny Kościół /kolekcja kobierców i słynne organy/, kościoły i cerkwie różnych wyznań, pozostałości murów obronnych z Bramą Schei – symbolicznym końcem łacińskiej Europy, Strada Sfori – najwęższa europejska uliczka, wyjazd kolejką linową na Górę Tampa /955 m n. p. m./ - przepiękna panorama miasta i okolic. Przejazd do hotelu w Poiana Brasov – prestiżowy rumuński górski kurort, zakwaterowanie,  obiadokolacja w restauracji hotelowej, nocleg.
4 dzień. Po śniadaniu całodzienna wycieczka autokarowa: saskie grody kościelne w Prejmer /wpisany na listę UNESCO/ i Harman,  Po południu przejazd do Bran – zwiedzanie słynnego Zamku Drakuli, następnie panorama górującego nad okolicą zamku chłopskiego w Rasnovie. Powrót do hotelu w Poiana Brasov na obiadokolację i nocleg.
5 dzień. Po śniadaniu wykwaterowanie i  przejazd  przez oddzielającą Karpaty Wschodnie od Karpat Południowych Przełęcz Predeal do Sinaia – najpopularniejszy górski kurort: wakacyjne zamki królewskie Karola I – Peleş i Pelişor usytuowane w bajkowej scenerii – przywołujące na myśl Bawarię lub baśnie Braci Grimm. Monastyr Sinaia – świątynia, kaplica, wirydaże, do Bukaresztu,  niegdyś określanego „Paryżem Wschodu” i zwiedzanie najciekawszych zabytków stolicy : Parlament – największa budowla w Europie i druga na świecie oraz inne socrealistyczne „osiągnięcia” systematyzacji: Piata i Bulevardul Unirii, tzw. bukaresztańskie Pola Elizejskie, secesyjne budowle i XIX
wieczne pałace, zabytkowe cerkwie, Wzgórze Patriarchalne, ul. Lipska. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bukareszcie
6 dzień. Po śniadaniu wykwaterowanie i  przejazd do Targoviste – historyczej stolicy Wołoszczyzny - część dawnego dworu książęcego, XVI wieczna cerkiew Domnească, monumentalne ruiny XIV wiecznego pałacu hospodarów (Curtea Domnească), wzniesiona w XV wieku na polecenie Włada Palownika wolno stojąca Wieża Zachodu Słońca (Turnul Chindiei), prawosławny sobór katedralny Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejazd do Curtea de Argeș: Cerkiew Książęca i przepiękna Cerkiew Metropolitalna /Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej/ Mistrza Manolo z grobami pierwszych królów. Przejazd malowniczym fragmentem słynnej Drogi Transfogarskiej do zapory przy Jeziorze Vidraru. Po drodze widok na Poienari – ruiny prawdziwego zamku Drakuli. Powrót do  Curtea de Argeș. Zakwaterowanie i Obiadokolacja i nocleg  
7 dzień. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd malownicza trasą wzdłuż przełomu rzeki Aluty do Sybina. Zwiedzanie przepięknej Starówki: średniowieczne zabytki Górnego i Dolnego Miasta: wieża ratuszowa, kościół Jezuitów, kościół ewangelicki, pałace, Most Kłamców, Pasaż Schodów i spacer malowniczymi zaułkami, baszty i pozostałości murów miejskich. Sybin jest najpiękniejszym średniowiecznym miastem Transylwanii. Związany m. in. z postacią Jozefa Bema. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Po drodze odwiedzimy słynny Monastyr w Cozia.
8 dzień. Po śniadaniu przejazd przez Mediaş i krótki spacer po średniowiecznym mieście /w którym to Stefan Batory zaprzysiągł pacta conventa wstępując na tron polski/ do Sighishoary – największa zamieszkana cytadela w Europie, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie Górnego Miasta: Wieża Zegarowa, Dom Drakuli, Kościół Klasztorny, Kościół na Wzgórzu, cmentarz. Po drodze malownicze prastare wioski Saksonii Siedmiogrodzkiej. Następnie przejazd przez Huedin /monumentalne pałace cygańskie/ Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Oradei.
9 dzień. Po śniadaniu przejazd na Słowację i zwiedzanie Bardejova /– jednego z najpiękniejszych słowackich miasteczek /UNESCO/ z doskonale zachowanymi średniowiecznymi murami miejskimi, gotyckim ratuszem, gotyckorenesansowymi kamieniczkami i zabytkowymi kościołami. Czas wolny./ lub Lewoczy /Sanktuarium Maryjne, doskonale zachowane stare miasto z przepięknym rynkiem, murami obronnymi,, Kościół św. Jakuba, pręgież, ratusz, przepiękne kamienice mieszczańskie – w tym Mistrza Pawła z Lewoczy/.  Powrót w godzinach wieczornych.
Cena: 2490 zł
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem /WC, klima, DVD, kafeterka/ 8 noclegów w hotelach *** /pokoje 2 os. z łazienkami/ 8 śniadań, 8 obiadokolacji + woda w dzbankach, opiekę doświadczonego pilota, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, podatek VAT Cena nie obejmuje: kosztów związanych z realizacją programu, opłaty usługi przewodnickiej, biletów wstępu, taksy klimatycznej, innych napojów do obiadokolacji – łącznie kwota ok. 65 EUR.
Dopłata do pokoju 1-os – 600 PLN, ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych.
UWAGI : Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.   
ZAPISY – JAK ZAWSZE U PANI HALINY GDESZ Tel: 512 735 515 – Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 490 zł.

Wyświetlony 4153 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 10 lipiec 2016 21:59