Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

19 – 28 września 2019

Cena: 2470 zł – przy grupie min. 45 os.

Cena zawiera:
* przejazd komfortowym autokarem
* 9 noclegów w hotelach 3*** / 4****pokoje 2,3 os. z łazienkami/
* 9 śniadań i 9 obiadokolacji
* opiekę doświadczonego pilota – przewodnika
* ubezpieczenie KL z Chorobami Przewlekłymi, NNW, bagaż /Signal Iduna/
* Fundusz Turystyczny
* podatek VAT

Uwaga:
Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych przewodników lokalnych, taksę turystyczną i system nagłaśniający Tour Guide: około 70 euro
Dopłata do pokoju jednoosobowego /na wcześniejsze zamówienie/: 550 zł

 

ZAPISY: do 15 lutego 2018 lub do wyczerpania miejsc
• przy zapisie zaliczka w wysokości 500 zł /os. Pozostała kwota może być płatna w 2-ch ratach.
• Dopłata do całości kosztów pielgrzymki na min. 30 dni przed wyjazdem.

 

PROGRAM RAMOWY
1 dzień – Zbiórka Uczestników o godz. 05.00 parking przy Kościele Parafialnym, złożenie bagaży w autokarze. Msza św. o godz. 05.15. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Słowację i Węgry na obiadokolację i nocleg do Serbii.

2 dzień – po śniadaniu przejazd przez Macedonię do Grecji. W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej – czas wolny – spacer/odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd do Salonik, gdzie powstała jedna z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której Święty Paweł skierował dwa ze swoich listów. Rodzinne miasto Cyryla i Metodego, którzy zostali ogłoszeni w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Zwiedzanie: Biała Wieża – symbol miasta, Rotunda św. Jerzego, Kościół Mądrości Bożej. Msza Święta w Bazylice św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna. Następnie jedziemy do Werii czyli dawnego Berea, które apostoł Paweł z Sylasem odwiedził podczas swej drugiej podróży misyjnej, gdy z powodu rozruchów musieli opuścić saloniki. Zwiedzanie miasta – z Bramą Apostoła Pawła. Następnie przejazd do Meteorów – zwiedzanie słynnych podniebnych bizantyjskich klasztorów – jedna z największych atrakcji Grecji, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Delf w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej i Świątyni Apollina, następnie przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu czas wolny. Odpoczynek nad morzem, plażowanie. Obiadokolacja w restauracji hotelowej.

6 dzień - po śniadaniu wyjazd do Aten i całodzienne zwiedzanie stolicy: słynny Akropol, Areopag – na którym Apostoł Paweł przemawiał do Greków (modlił się tu Papież Jan Paweł II). Msza Święta w Katedrze Katolickiej pod wezwaniem Swiętego Dionizego Aeoropagity. Świątyni tej Papież Jan Paweł II ofiarował kielich mszalny w czasie swojej pielgrzymki do Grecji w 2001 roku. Plaka, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego i zmiana warty, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd na Półwysep Peloponez. Postój na zdjęcia i zakup pamiątek nad Kanałem Korynckim. Następnie Korynt, rozsławiony przez 18-miesięczny pobyt, nauczanie i Listy św. Pawła. Przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji, z zachowanym teatrem akustycznym. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy Mury Cyklopie z Lwią Bramą, i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd na Riwierę Olimpijską. Po drodze postój w Termopilach przy pomniku króla Sparty Leonidasa. W 480 p.n.e. została tu stoczona słynna bitwa między koalicją Greków pod przywództwem Sparty, a wojskami perskimi. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny nad Morzem Egejskim, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – po śniadaniu czas wolny. Około południa wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd tranzytowy przez Macedonię. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Serbii.

10.dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Serbię i Węgry. Krótkie zwiedzanie Budapesztu /objazd panoramiczny/ i Msza święta. Przejazd przez Słowację. Powrót do Markowic w późnych godzinach wieczornych/nocnych.